Постійна комісія Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності
Бюджетна комісія є однією з двох найпопулярніших, а отже найбільших за кількістю членів, постійних комісій в усіх досліджуваних скликаннях Київради.
Вона розглядає всі питання, пов'язані з грошима:
→ Бюджет міста;
→ Програму економічного і соціального розвитку;
→ Міські цільові програми;
→ Податки, ставки, пільги, цільові фонди, позики, борги, інвестиції etc.
Кворум фракції у депутатській комісії - це половина складу комісії. Наявність кворуму означає, що без голосу хоча б одного депутата цієї фракції комісія не може прийняти жодного рішення.
Найбільший вплив на робочий процес, згідно Положення,
мають голова та секретар комісії.
Вони відповідають за план роботи комісії та порядки денні її засідань (можуть включити питання у порядок денний, а можуть і не включити). Крім того, голова комісії скликає та веде засідання, дає доручення, підписує рішення та доповідає про них на пленарних засіданнях.
Заступники ключової ролі не відіграють. Усі їх функції зводяться до дублювання функцій голови за необхідністю, та заміні голови у разі його відсутності та за його дорученням.
Зміст
Київрада-9, 25 жовтня 2020 - present[ред.]
Діючий склад комісії[ред.]
На сьогодні позиція голови комісії віддана представнику фракції Слуга народу, але фракція мера міста УДАР має у бюджетній комісії радикально найбільший вплив - кворум та другу з ключових позицій, секретаря комісії.
Кворум, тобто належність половини депутатів комісії до однієї фракції, означає, що комісія не може приймати рішення та навіть зібратися без голосу хоча б одного представника фракції УДАР.
Наразі до бюджетної комісії входять 30 депутатів:
- 15 депутатів від УДАРу: Владислав Андронов (секретар комісії), Дмитро Банас, Дмитро Білоцерковець, Віктор Брагінський Володимир Гончаров, Олеся Зубрицька, Михайло Іщенко, Олег Костюшко, Валентин Мондриївський, Ігор Опадчий, Мирослава Смірнова, Ганна Старостенко, Андрій Странніков (перший заступник голови комісії), Богдан Чорній та Олександр Шовковський;
- 4 депутата Голосу: Тарас Козак (заступник голови комісії), Григорій Маленко, Аліна Михайлова та Зоя Ярош;
- 3 депутата Слуги народу: Андрій Вітренко (голова комісії), Олена Говорова та Лілія Пашинна (перша заступниця голови комісії);
- 3 депутата ЄС: Людмила Ковалевська (перша заступниця голови комісії), Олександр Погребиський та Андрій Порайко;
- 2 депутата Батьківщини: Володимир Слончак та Алла Шлапак (перший заступник голови комісії);
- 2 екс-депутата ОПЗЖ: Михайло Царенко (перший заступник голови комісії) та Володимир Яловий;
- 1 депутат Єдності: Роман Ярошенко.
Як змінювався склад впродовж скликання[ред.]
На початку[ред.]
8 грудня 2020 року до комісії увійшли 23 депутата. Голосування за склад комісій проходило конфліктно, а склад комісії відпочатку був диспропорційним.
→ УДАР був представлений 12-ма депутатами - секретарем комісії Владиславом Андроновим, Андрієм Странніковим, Дмитром Банасом, Дмитром Білоцерковцем, Володимиром Гончаровим, Михайлом Іщенком, Олегом Костюшко, Валентином Мондриївським, Ігорем Опадчим, Мирославою Смірновою, Богданом Чорнієм та Олександром Шовковським. Таким чином, більше половини комісії були представниками фракції мера. Крім того, фракція мала одну з двох ключових позицій - секретаря.
→ Фракція партії влади Слуга народу мала трьох представників, один з яких, Андрій Вітренко, посів ключову позицію голови комісії. Крім нього до комісії увійшли Лілія Пашинна та Олена Говорова.
→ Найбільша фракція Київради ЄС мала у бюджетній комісії лише двох представників - Людмилу Ковалевську та Андрія Порайко. Тобто у 6 разів менше, ніж фракція мера.
→ По два місця у комісії віддали Батьківщині ( Алла Шлапак та Володимир Слончак), ОПЗЖ ( Михайло Царенко та Володимир Яловий) та Голосу ( Тарас Козак та Аліна Михайлова).
→ Третя за розміром фракція Київради Єдність, у бюджетній комісії не була представлена взагалі.
Зміни у складі[ред.]
→ 31 серпня 2021 року найбільша комісія Київради додатково збільшилася - до неї увійшли Ваган Товмасян та Роман Ярошенко з Єдності, та ще одна депутатка УДАРу Ганна Старостенко.
→ 15 червня 2023 року відбувся перерозподіл комісій і бюджетна комісія збільшилася знову.
У комісії стало ще більше депутатів УДАРу - замість Володимира Гончарова, який на той момент вже більше року не з'являвся в Київраді, до комісії перевели його брата Олександра, а також Олесю Зубрицьку та Віктора Брагінського. В результаті, більше половини усіх депутатів фракції УДАР опинилися в бюджетній комісії.
Вдвічі збільшився вплив фракції Голос - до комісії перейшли Григорій Маленко та Зоя Ярош, а також представництво ЄС за рахунок включення до комісії Олександра Погребиського.
Єдиний депутат, якого з комісії усунули - Ваган Товмасян, представник Єдності. Представництво всіх інших фракцій залишилося без змін.
Київрада-8, 25 жовтня 2015 - 25 жовтня 2020[ред.]
Створення та склад комісії[ред.]
Від початку до кінця восьмого скликання Солідарність мала повний контроль у бюджетній комісії: главу, секретаря та кворум.
У комісії була диспропорція - окрім повного контролю Солідарності, друга за розміром фракція Самопоміч отримала лише одного представника, а четверта за розміром Єдність - трьох.
Тим не менш, голосування за склад комісій у 2015 році проходило майже без заперечень фракцій.
На початку скликання[ред.]
1 грудня 2015 року до комісії увійшли 19 депутатів:
- 11 депутатів Солідарності: Володимир Гончаров, Ярослав Горбунов, Антон Дрепін, Людмила Костенко (заступник голови комісії), Володимир Левін, Олесь Маляревич (перший заступник голови комісії з питань інвестиційної діяльності), Ірина Никорак, Андрій Странніков (голова комісії), Юрій Сулига, Михайло Терентьєв та Георгій Ясинський (секретар комісії);
- 3 депутата Єдності: Алла Шлапак, Віталій Павлик та Володимир Яловий (заступник голови комісії);
- 2 депутата Свободи: Петро Кузик (перший заступник голови комісії з питань бюджетної політики) та Олег Чернецький;
- 2 депутата Батьківщини: Ольга Веремеєнко та Ваган Товмасян;
- 1 депутат Самопомочі: Олексій Руденко.
Зміни у складі[ред.]
→ 1 лютого 2016 року до складу комісії увійшов Роман Ярошенко з Єдності;
→ 13 вересня 2018 року 17 депутатів Самопомочі, у тому числі Олексій Руденко, вийшли з фракції та утворили депутатську групу Київська команда.
На кінець скликання[ред.]
На останньому засіданні скликання до комісії входили 20 депутатів:
- 11 депутатів Солідарності: Володимир Гончаров, Ярослав Горбунов, Антон Дрепін, Людмила Костенко (заступник голови комісії), Володимир Левін, Олесь Маляревич (перший заступник голови комісії з питань інвестиційної діяльності), Ірина Никорак, Андрій Странніков (голова комісії), Юрій Сулига, Михайло Терентьєв та Георгій Ясинський (секретар комісії);
- 4 депутата Єдності: Віталій Павлик, Алла Шлапак, Володимир Яловий (заступник голови комісії) та Роман Ярошенко;
- 2 депутата Свободи: Петро Кузик (перший заступник голови комісії з питань бюджетної політики) та Олег Чернецький;
- 2 депутата Батьківщини: Ольга Веремеєнко та Ваган Товмасян;
- 1 екс-депутат Самопомочі з групи Київська команда: Олексій Руденко;
- Фракція Самопоміч у кінці скликання представників у бюджетній комісії не мала.
Київрада-7, 25 травня 2014 - 25 жовтня 2015[ред.]
Створення та склад комісії[ред.]
Від початку до кінця роботи сьомого скликання Київради, політична сила Віталія Кличка мала повний контроль у бюджетній комісії: голову, секретаря та кворум.
Кількісна пропорція представників політичних сил в цілому співпадала з результатами народного волевиявлення - мегафракція УДАР-Солідарність мала 76 депутатів у цьому скликанні, тобо 64% усього складу ради. Ключова претензія до складу комісій під час голосування стосувалася не стільки особового складу комісій, скільки зміни мінімально допустимої кількості депутатів у них з 5ти до 3х.
На початку скликання[ред.]
19 червня 2014 року до комісії увійшли 17 депутатів:
- 10 депутатів УДАР-Солідарності: Віктор Білич, Ярослав Горбунов, Олександр Грановський, Ірина Косіченко, Сергій Котвицький, Вадим Онуфрійчук, Вадим Пишняк, Андрій Странніков (голова комісії), Максим Шкуро та Георгій Ясинський (секретар комісії);
- 2 самовисуванця: Володимир Гончаров та Вадим Столар (перший заступник голови комісії з питань залучення інвестицій);
- 1 депутат Радикальної партії: Олександр Вовченко (заступник голови комісії із загальних питань);
- 1 депутат Батьківщини: Володимир Бондаренко;
- 1 депутат Самопомочі: Максим Гапчук;
- 1 депутат Демальянсу: Василь Гацько;
- 1 депутат Свободи: Олег Чернецький;
- Фракції Громадянська позиція, Єдність, Демократична партія України та Нове життя у бюджетній комісії представників не мали.
Зміни у складі[ред.]
→ 13 листопада 2014 року склав повноваження Олександр Грановський;
→ 22 січня 2015 року до комісії увійшов Микола Швирид з УДАР-Солідарності;
→ 12 лютого 2015 року з комісії вийшов Володимир Бондаренко (бо став головою комісії з питань культури) та увійшов Юрій Сулига з УДАР-Солідарності;
→ 19 березня 2015 року до комісії увійшли Михайло Терентьєв та Олег Гаряга з УДАР-Солідарності.
На кінець скликання[ред.]
На останньому засіданні скликання у складі комісії було 19 депутатів:
- 13 депутатів УДАР-Солідарності: Віктор Білич, Олег Гаряга, Ярослав Горбунов, Ірина Косіченко, Сергій Котвицький, Вадим Онуфрійчук, Вадим Пишняк, Андрій Странніков (голова комісії), Юрій Сулига, Михайло Терентьєв, Микола Швирид, Максим Шкуро та Георгій Ясинський (секретар комісії);
- 2 самовисуванця: Володимир Гончаров та Вадим Столар (перший заступник голови комісії з питань залучення інвестицій);
- 1 депутат Радикальної партії: Олександр Вовченко (заступник голови комісії);
- 1 депутат Самопомочі: Максим Гапчук;
- 1 депутат Демальянсу: Василь Гацько;
- 1 депутат Свободи: Олег Чернецький;
- Представників Батьківщини, Громадянської позиції, Єдності, Демократичної партії України та Нового життя у кінці скликання в бюджетній комісії не було.
Київрада-6, 25 травня 2008 - Майдан 2014[ред.]
Створення та склад комісії[ред.]
З розподілом місць у комісіях на початку скликання погодилися майже усі, крім Блоків Кличка та Катеринчука. У першій версії особового складу комісія працювала біля двох років, до великого перерозподілу комісій 2011 року.
Кворуму у комісії не мала жодна з фракцій, ані до переформатування, ані після. Але до перерозподілу Блок Черновецького мав у ній 7 депутатів (майже половину складу), після - лише 5, а через 2 місяці після цієї події Блок взагалі оголосив про саморозпуск.
На початку скликання[ред.]
1 липня 2008 року до комісії увійшли 15 депутатів:
- 7 депутатів Блоку Черновецького: Юрій Бічук, Денис Комарницький, Ольга Славная, Роман Слободян, Вячеслав Супруненко, Степан Черновецький та Віталіна Шлапак (секретар комісії);
- 3 депутата БЮТ: Микола Лук’янюк, Сергій Мельник та Інна Новак (заступниця голови комісії);
- 1 депутат Блоку Кличка: Лев Парцхаладзе;
- 1 депутат Блоку Литвина: Анатолій Брезвін (перший заступник голови комісії);
- 1 депутат ГАК: Ярослав Філатов;
- 1 депутат Партії Регіонів: Сергій Баранов-Мохорт (заступник голови комісії);
- 1 позафракційний депутат: голова комісії Роман Ярошенко (був обраний від Блоку Катеринчука, але через скандал із голосуванням за обрання Олеся Довгого секретарем Київради, до фракції так і не увійшов);
- Представників Блоку Катеринчука у комісії на початку скликання не було.
Зміни у складі[ред.]
→ 24 грудня 2009 року достроково склав мандат Степан Черновецький, а його місце у комісії посів Віктор Грушко, також з Блоку Черновецького;
→ 2 грудня 2010 року Лев Парцхаладзе вийшов з Блоку Кличка, а через півроку приєднався до групи Сильна Україна;
→ 19 квітня 2011 року Олесь Довгий звільнився з посади секретаря Київради за власним бажанням, а також вийшов з фракції;
→ 28 квітня 2011 року з Блоку Черновецького вийшли 17 депутатів, у тому числі Юрій Бічук, Ольга Славная та Віталіна Шлапак. Юрій Бічук увійшов до групи Спортивний Київ, а Ольга Славная та Віталіна Шлапак - до групи Соціальна справедливість;
→ 23 червня 2011 року склав повноваження Сергій Баранов-Мохорт через обрання народним депутатом;
→ 14 липня 2011 року різко змінився склад усіх депутатських комісій. З комісії вийшли Вячеслав Супруненко, Микола Лук’янюк, Ольга Славная та Денис Комарницький. Замість них у комісію увійшли Володимир Філіппов, Олександр Незнал, Володимир Лановий (Блок Катеринчука), Андрій Странніков та Олесь Довгий. Позиції заступників голови та секретарів, можливо, було скасовано (принаймні, вони не згадуються у рішенні), головою комісії залишився позафракційний Роман Ярошенко;
→ 22 вересня 2011 року Блок Черновецького оголосив про саморозпуск. Позафракційними стали 22 депутата, у тому числі Віктор Грушко (увійшов до групи Соціальна справедливість) та Роман Слободян (увійшов до групи Демократична партія України);
→ 12 липня 2012 року склав повноваження Володимир Лановий.
На кінець скликання[ред.]
Протоколів засідань комісій за це скликання на сайті Київради нема, але, судячи з анализу рішень Київради, на кінець шостого скликання у бюджетній комісії було 13 депутатів:
- 2 депутата БЮТ: Сергій Мельник та Інна Новак;
- 1 депутат УДАРу: Андрій Странніков;
- 1 депутат ГАК: Ярослав Філатов;
- 1 депутат Партії Регіонів: Володимир Філіппов;
- 3 позафракційних депутата: Анатолій Брезвін (екс-депутат Блоку Литвина), Олесь Довгий (екс-депутат Блоку Черновецького) та Роман Ярошенко (голова комісії);
- 2 екс-депутата Блоку Черновецького з групи Соціальна справедливість: Віктор Грушко та Віталіна Шлапак;
- 1 екс-депутат Блоку Черновецького з групи Демократична партія України: Роман Слободян;
- 1 екс-депутат Блоку Черновецького з групи Спортивний Київ: Юрій Бічук;
- 1 екс-депутат БЮТ з групи Кияни за майбутнє/Столичні реформи: Олександр Незнал;
- 1 екс-депутат Блоку Кличка з групи Сильна Україна: Лев Парцхаладзе;
- Представників Блоку Катеринчука у комісії на кінець скликання не було. А Блоку Черновецького та Блоку Литвина вже не існувало.
Київрада-5, 26 березня 2006 - 25 травня 2008[ред.]
Створення та склад комісії[ред.]
Кворуму у комісії не мала жодна з фракцій, але у ній була відчутна диспропорція - Блок Черновецького мав 5 представників, а представник удвічі більшої фракції БЮТ у комісії був лише один, причому після його виходу з фракції, у найбільшої політичної сили в бюджетній комісії не залишилося жодного представника.
Це сталося внаслідок скандального голосування, під час якого проти БЮТу об'єдналися дрібніші фракції.
Інформації про імена заступників голів та секретарів комісії у рішенні про її створення нема.
На початку скликання[ред.]
14 червня 2006 року до комісії увійшли 15 депутатів:
- 5 депутатів Блоку Черновецького: Віктор Грінюк, Віталій Лаврененко, Вячеслав Супруненко, Олег Токарєв та Степан Черновецький;
- 3 депутата Нашої України: Олександр Морозов, Дмитро Андрієвський та Володимир Присяжнюк (голова комісії);
- 2 депутата Блоку Кличка: Микола Марченко та Наталія Новак;
- 2 депутата Блоку Литвина: Анатолій Брезвін та Володимир Петренко;
- 1 депутат БЮТ: Андрій Іванов;
- 1 депутат Партії Регіонів: Олександр Богатирьов;
- 1 депутат Соціалістичної партії: Сергій Зімін;
- Фракція ГАК своїх представників у цій комісії не мала.
Зміни у складі[ред.]
→ 31 жовтня 2006 року Андрій Іванов вийшов з фракції БЮТ та невдовзі приєднався до групи Єдність;
→ 1 жовтня 2007 року з фракції Соціалістичної партії вийшов Сергій Зімін, який одразу ж перейшов у фракцію Партії Регіонів.
У кінці скликання[ред.]
Перевірити склад комісії на кінець скликання по протоколах неможливо через їх відсутність на сайті Київради. Але, судячи з аналізу рішень Київради, у кінці скликання в бюджетній комісії було 15 депутатів:
- 5 депутатів Блоку Черновецького: Віктор Грінюк, Віталій Лаврененко, Вячеслав Супруненко, Олег Токарєв та Степан Черновецький;
- 3 депутата Нашої України: Олександр Морозов, Дмитро Андрієвський та Володимир Присяжнюк (голова комісії);
- 2 депутата Блоку Кличка: Микола Марченко та Наталія Новак;
- 2 депутата Партії Регіонів: Олександр Богатирьов та Сергій Зімін;
- 2 депутата Блоку Литвина: Анатолій Брезвін та Володимир Петренко;
- 1 екс-депутат БЮТ з групи Єдність: Андрій Іванов;
- Фракції БЮТ, ГАК та Соціалістична партія представників у цій комісії в кінці скликання не мали.