Постійна комісія Київради з питань власності та регуляторної політики

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 19:45, 6 березня 2024, створена Admin (обговорення | внесок) (Зміни у складі)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця довідка була оновлена 28 січня 2024 року. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, давайте це обговоримо

Support.png

Ця комісія розглядає всі питання, пов'язані із комунальною власністю - нерухомістю, майном, чи комунальними підприємствами. До її компетенції входять, наприклад, питання приватизації, управління, надання в оренду, застави, страхування, концесії та передачі прав на об'єкти комунальної власності, зарахування об'єктів до комунальної власності, реєстрація та захист прав на таку власність, створення та ліквідація комунальних підприємств.

Що саме входить у функції та повноваження комісії в частині регуляторної політики - невідомо, адже ця функція була додана лише у червні 2023 року, а Положення про постійні комісії Київради не оновлювалося з 2016 року і цього опису в Положенні просто немає.

Є однією з популярних постійних комісій.

Київрада-9, 25 жовтня 2020 - present[ред.]

Діючий склад комісії[ред.]

Наразі до комісії з питань власності та регуляторної політики входять 7 депутатів:

Як змінювався склад впродовж скликання[ред.]

У 2020-2023 роках комісій було дві - комісія, яка займалася питаннями власності та окрема комісія з питань регуляторної політики.

Комісія з питань регуляторної політики була створена лише у діючому скликанні, тому у Положенні про постійні комісії вона не згадується, адже положення востаннє оновлювалося у 2016 році.
Згідно відповіді секретаріату Київради на наш запит, нове Положення все ще знаходиться у розробці та має бути затверджене до кінця 2-ї сесії діючого скликання, що почалася 1 лютого 2021 року. На момент останнього оновлення цієї довідки, друга сесія триває вже більше 2-х років. Таким чином, взагалі невідомо, які питання входили до компетенції цієї комісії та на основі чого вона працювала впродовж усього першого року роботи Київради-9.

15 червня 2023 року комісії об'єднали в одну.

Комісія з питань власності[ред.]

8 грудня 2020 року до комісії увійшли 9 депутатів:

→ 3 представника ЄС - секретар комісії Сергій Артеменко, Павло Бойченко та Олег Левченко;
→ По одному представнику від усіх інших фракцій - Дмитро Калініченко від УДАРу, Костянтин Бровченко від Єдності, голова комісії Михайло Присяжнюк від Слуги народу, Ганна Свириденко від Батьківщини, Рустем Ахметов від ОПЗЖ та Василь Попатенко від Голосу.

Комісія з питань регуляторної політики[ред.]

8 грудня 2020 року до комісії увійшли 3 депутата:

→ 2 депутата від Єдності: секретар комісії Ольга Веремеєнко та Ваган Товмасян;
→ 1 депутат від ОПЗЖ: голова комісії Ігор Кириленко;
→ Представників фракцій ЄС, УДАР, Слуга народу, Батьківщина та Голос у комісії не було.

Зміни у складі[ред.]

→ 31 серпня 2021 року з комісії з питань власності вийшли УДАРівець Дмитро Калініченко та представник Голосу Василь Попатенко. Місце Дмитра Калініченка обійняв інший УДАРівець Ілля Кушнір, а Голос залишився без представників.
→ 31 серпня 2021 року з регуляторної комісії вийшов Ваган Товмасян, а замість нього прийшов Ігор Шпак, також з фракції Єдність.
→ 15 червня 2023 року комісію з питань регуляторної політики ліквідували - ії функції перейшли до комісії з питань власності, двох її учасників (Ольгу Веремеєнко та Ігоря Шпака) перевели до інших комісій, а Ігор Кириленко лишився без місця в комісіях взагалі. У той же день з об'єднаної комісії вийшов Олег Левченко.

Київрада-8, 25 жовтня 2015 - 25 жовтня 2020[ред.]

Створення та склад комісії[ред.]

У восьмому скликанні Солідарність мала практично повний контроль у цій комісії: кворум та секретаря.

На початку скликання[ред.]

1 грудня 2015 року до комісії увійшли 11 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 13 вересня 2018 року 17 депутатів Самопомочі вийшли з фракції та утворили депутатську групу Київська команда, до якої перейшли обидва члени комісії;
→ 20 грудня 2018 року до складу комісії було включено депутата Солідарності Вадима Пишняка;
→ 13 лютого 2020 року стався ряд змін. До складу комісії увійшла Марина Кочур з фракції Батьківщина, головою комісії став Максим Конобас, секретарем комісії став Юрій Вахель, а Леоніда Антонєнка було понижено до члена комісії. Сергій Артеменко став першим заступником голови комісії, Михайло Буділов - заступником голови, а Вадим Сторожук перейшов до комісії з питань регламенту та етики, де став головою комісії.

На кінець скликання[ред.]

На останньому засіданні скликання у комісії було 12 депутатів:

Київрада-7, 25 травня 2014 - 25 жовтня 2015[ред.]

Створення та склад комісії[ред.]

У цьому скликанні УДАР-Солідарність мала повний контроль у комісії: голову та кворум.
Кількісна пропорція представників політичних сил в цілому співпадала з результатами народного волевиявлення - мегафракція УДАР-Солідарність мала 76 депутатів у цьому скликанні, тобо 64% усього складу ради.

На початку скликання[ред.]

19 червня 2014 року до комісії увійшли 14 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 9 грудня 2014 склав повноваження Андрій Лозовой, йому на заміну до комісії прийшов Олександр Костюк, також з Радикальної партії.

На кінець скликання[ред.]

На останньому засіданні скликання у комісії було 14 депутатів:

Київрада-6, 25 травня 2008 - Майдан 2014[ред.]

Створення та склад комісії[ред.]

На початку скликання[ред.]

1 липня 2008 року до комісії увійшли 11 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 8 липня 2010 року Олена Антонова вимушено склала повноваження. Її місце зайняла Жанна Шафаренко, також депутат Блоку Литвина;
→ 14 жовтня 2010 року розкололася фракція БЮТ, з якої було виключено 14 депутатів, у тому числі Дениса Москаля та Романа Штейнаса;
→ 23 червня 2011 року Павло Тесленко приєднався до Партії Регіонів;
→ 14 липня 2011 року різко змінився склад усіх депутатських комісій. З комісії вийшли Петро Іванов, Денис Москаль та Анатолій Чуб. Замість них у комісію увійшли Лариса Мельничук (екс-депутат Блоку Черновецького, яка перейшла у Партію Регіонів), Микола Лук’янюк (екс-депутат БЮТ) та Борис Дробот (екс-депутат БЮТ). Позиції заступників голови було скасовано, головою комісії залишився Володимир Дейнега;
→ 22 вересня 2011 року фракція Блоку Черновецького оголосила про саморозпуск. Позафракційними стали 22 депутата, у тому числі Віталій Лаврененко та Ігор Лавров, обидва приєдналися до групи Демократична партія України;
→ На парламентських виборах у жовтні 2012 року до Верховної Ради пройшли 7 депутатів Блоку Кличка, у тому числі Микола Паламарчук;
→ 29 листопада 2012 року Лариса Мельничук пішла з Київради через обрання народним депутатом;
→ 21 лютого 2013 року до комісії увійшла Світлана Кузнецова з Блоку Кличка;
→ 17 квітня 2013 року до комісії увійшов Максим Шкуро (пройшов до Київради, як депутат Блоку Кличка, але залишився позафракційним);
→ 22 травня 2013 року з Блоку Литвина вийшли 6 депутатів, у тому числі Жанна Шафаренко.

На кінець скликання[ред.]

Протоколів засідань комісій за це скликання на сайті Київради нема, але, судячи з анализу рішень Київради, на кінець шостого скликання у комісії з питань власності було 11 депутатів:

Київрада-5, 26 березня 2006 - 25 травня 2008[ред.]

Cтворення та склад комісії[ред.]

Інформації про секретаря комісії та заступників голови у рішенні про її створення нема.

На початку скликання[ред.]

14 червня 2006 року до комісії увійшли 11 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 7 грудня 2006 року Вадим Томін склав повноваження, а на його місце прийшов Андрій Пічкуров, також депутат ГАКу;
→ 7 грудня 2006 року Віктор Манжура вийшов з фракції БЮТ, а через місяць приєднався до депутатської групи Єдність;
→ 25 жовтня 2007 року Андрій Пічкуров вийшов з фракції ГАК, та перейшов у депутатську групу Єдність;
→ 13 грудня 2007 року з комісії вийшов Олександр Супруненко через дострокове припинення повноважень, а на його місце прийшов Олексій Самохін, також депутат Блоку Черновецького.

На кінець скликання[ред.]

Протоколів засідань комісій за це скликання на сайті Київради нема, але, судячи з анализу рішень Київради, на кінець п'ятого скликання у комісії з питань власності було 11 депутатів: