Тимчасово окупований Крим у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 16:56, 3 лютого 2024, створена Admin (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Півострів Крим на мапі - скріншот з GoogleMaps
Support.png

Українська Автономна Республіка Крим була окупована російською армією навесні 2014 року, що і стало початком російсько-української війни. Півострів Крим знаходиться на півдні України.
Військові підрозділи окупованого півострова входять до Південного військового округу РФ, а внутрішні війська - до Південного округу Росгвардії.

У цій довідці збирається виключно інформація про участь з'єднань, мешканців та діячів окупованої республіки у війні Росії проти України.

Росгвардія республіки: ОМОН, СОБР, та інші підрозділи[ред.]

Військові частини та з'єднання республіки[ред.]

Відомі особистості[ред.]

12 квітня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення ты давай там, украинских баб насилуй, у якому розмовляють Роман та Ольга Биковські з Орловської області. Роман служить у 108-му полку Південного округу РФ. Обидва переїхали до Криму з Орловської області РФ.
У перехопленні Ольга просить свого чоловіка ґвалтувати українських жінок. Текст перехоплення доступний у довідці Кати-росіяни, ми не цитуємо його тут для збереження психіки читачів.

Згадки у перехопленнях ГУР та СБУ[ред.]

2022 рік[ред.]

13 березня СБУ опублікувала перехоплення равнять города, хохлов давить.
У ньому російський солдат, який знаходиться під Херсоном, куда потрапив з території Криму, їдучи, нібито у Чечню, розповідає дружині про втрати ("900 человек было в полку, 300 осталось"), забезпечення армії ("по помойкам роемся") та сподівання. Росіянин сподівається, що вони скоро почнуть вбивати українців масово, не розбираючи де військові, де цивільні, а якщо цього не станеться, планує їхати додому.

2 травня СБУ опублікувала перехоплення маленькими пачками везут.
У ньому російський солдат, який знаходиться у Запорізькій області, жаліється, що від його роти залишилося біля 20 людей і обговорює з колегою доставку мертвих тіл російських військових у Крим - їх везуть маленькими "пачками", аби люди не переживали через кількість трупів.

14 травня СБУ опублікувала перехоплення уже начинают потихоньку русских ненавидеть.
У ньому розмовляють два колаборанта з Херсонщини. Чоловік жаліється, що "не решаются вопросы" з ліками, паливом, зарплатами й пенсіями. Люди помирають без ліків і "уже начинают потихоньку русских ненавидеть". Його співбесідниця, яка "общается с военными", теж скаржиться - перестали видавати гуманітарку. Обидва планують їхати влітку Крим, бо "иначе мы не протянем". Чоловік планує працювати в Криму "официантом или вышибалой".

5 червня СБУ опублікувала перехоплення по законам "спецоперации" можно пользоваться ими.
У ньому розмовляють колаборанти Рустем Німетуллаєв та "ґауляйтер" Генічеська Геннадій Сивак. Вони обговорюють привласнення регіональних АЗС на Херсонщині, щоб на них продавати завезене з Криму пальне.

13 серпня ГУР опублікувало перехоплення с Крыма вообще никого нету
У ньому російський солдат, який знаходиться у Харківській області, розповідає жінці, що у нього лишилося мало людей, адже "вся шваль убежала, остались одни ветераны и дети с характером". Дітьми солдат називає 20-річних людей, які "фильмов пересмотрели", він радіє, що російська пропаганда працює добре. Солдату не подобається, що більшість солдатів це "юг страны, Ставрополь, Ростов", а з Криму нікого нема, бо "наша хата с краю".